Szanowni Państwo,
Uwaga!
Wypełnienie formularza rekrutacyjnego oraz dokonanie opłaty wpisowej jest równoznaczne z rezerwacją miejsca. Oficjalną decyzję o przyjęciu, umowę o świadczenie usług edukacyjnych oraz szczegółowy plan zajęć otrzymują Państwo drogą mailową po zakończeniu rekrutacji.
Zapraszamy do obejrzenia filmu:
Celem dwusemestralnych studiów podyplomowych jest rozwój wiedzy w obszarze współczesnych metod ukierunkowanych na pomoc wybranej grupie osób, jakimi są dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Słuchacze naszych studiów będą posiadać umiejętności planowania procesu terapeutycznego oraz wdrażania strategii terapeutycznych. Program powstał w oparciu o współczesne badania naukowe i uwzględnia kompleksowe strategie postępowania terapeutycznego oraz jest zgodny ze standardami Evidence-Based Medicine.
Wśród kadry dydaktycznej, m.in. prof. dr hab. n. med. Agnieszka Słopień (Kierownik Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera UMP), prof. dr hab. n. o zdr. Ewa Mojs (Kierownik Katedry i Zakładu Psychologii Klinicznej UMP), czy prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Samborski (Kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Rehabilitacji UMP) oraz specjaliści i praktycy pracujący na codzień z dziećmi ze spektrum autyzmu.
Studia podyplomowe Kompleksowy system wsparcia rozwoju dziecka ze spektrum autyzmu stanowić będą uzupełnienie wiedzy z dziedzin: psychologii, pedagogiki, medycyny, logopedii i innych form rehabilitacji.
Słuchaczami mogą być osoby posiadające wykształcenie wyższe, minimum licencjackie, zainteresowane tematyką wspierania rozwoju osób z autyzmem, tj. nauczyciele, terapeuci, psychologowie, pedagodzy, logopedzi, fizjoterapeuci, terapeuci zajęciowi, a także rodzice lub opiekunowie dzieci ze spektrum autyzmu.
Studia trwają dwa semestry. Zajęcia odbywają się w formie stacjonarnej. Studia mają charakter doskonalący. Informacje szczegółowe poniżej.
Harmonogram zjazdów – edycja 4 :
Semestr I
Semestr II zostaną podane w późniejszym terminie. Zakończenie studiów - styczeń 2025 r
RAMOWY PLAN STUDIÓW:
Z ważnych przyczyn Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu może dokonać zmiany w formie studiów, harmonogramie i kadrze dydaktycznej kierunku.
W razie potrzeby jesteśmy gotowi do prowadzenia zajęć w trybie online.
Edycja 5
Opłata za udział w studiach wynosi 6.900,00 zł - płatne jednorazowo lub w dwóch równych ratach w terminach:
Płatność za studia odbywa się na indywidualne subkonto wskazane w umowie podpisywanej z każdym sluchaczem po zakończeniu rekrutacji.
Istnieje możliwość rozłożenia płatności na mniejsze raty. Informacje szczegółowe - zakładka: Najważniejsze pytania i dokumenty (wzór podania).
Po zakończeniu rekrutacji otrzymają Państwo również drogą mailową oficjalną decyzję o przyjęciu oraz plan zajęć.
Pracownicy UMP - 10% rabat!
Opłata wpisowa:
Opłata wpisowa płatna na etapie rekrutacji wynosi 300 zł - podlega zaliczeniu w poczet czesnego - pierwszej raty, ale nie podlega zwrotowi na etapie rekrutacji oraz w przypadku niepodjęcia studiów podyplomowych, względnie zrezygnowania z nich w pierwszym semestrze.
Opłaty wpisowego należy dokonać w momencie rejestracji na konto Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu:
56 1030 1247 0000 0000 4771 8000
z dopiskiem - SP Kompleksowe wsparcie rozwoju, edycja V, imię i nazwisko słuchacza, KSP00000122
Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia podyplomowe wypełniają formularz elektroniczny (rejestracyjny) i załączają:
Nie prowadzimy rozmowy kwalifikacyjnej. Decyduje kolejność zgłoszeń oraz zainteresowania kandydata zgodne z programem studiów.
Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych są pozytywne wyniki testu wiedzy odbywającego się w drugim semestrze, obejmującego przedmioty kończące się egzaminem z całego toku studiów oraz 80 % obecności na zajęciach.
Ponadto, każdy słuchacz zobowiązany jest do odbycia 20h praktyk w placówkach, w których przebywają osoby z autyzmem; przedszkola, szkoły, ośrodki szkolno-wychowawcze, ośrodki rehabilitacyjne, gabinety terapeutyczne itd. - informacje szczegółowe dot. praktyk zostaną podane na spotkaniu organizacyjnym podczas pierwszego zjazdu.
Możliwość odbycia praktyki będzie dostosowana do sytuacji epidemicznej.