Aktualizacja - 1.08.2024
Mamy już połowę miejsc zajętych.
Szanowni Państwo,
rozpoczęliśmy nabór na III edycję studiów. Początek zajęć planowany jest na 8-9 marca 2025 r. Rekrutacja trwa do momentu dostępności miejsc.
Wszystkie niezbędne informacje dostępne poniżej.
Serdecznie zapraszamy!
Uwaga!
Celem zapewnienia najwyższych standardów kształcenia na kierunku obowiązuje limit miejsc (podział na mniejsze grupy ćwiczeniowe). Możemy przyjąć maksymalnie 20 osób. Program został zaktualizowany zgodnie z najnowszymi wytycznymi i opiniami słuchaczy wcześniejszych edycji.
Podologia zajmuje się profilaktyką, wspomaganiem leczenia, samym procesem leczenia oraz doborem prawidłowej pielęgnacji kończyn dolnych. Jest specjalizacją z pogranicza kosmetologii i medycyny, która wymaga intensywnego rozwoju. Nauka ta łączy wiedzę wielu kierunków, tj.: diabetologii z leczeniem stopy cukrzycowej, dermatologii, chirurgii, flebologii, ortopedii, techniki ortopedycznej, pielęgniarstwa, fizjoterapii, oraz kosmetologii.
Wiedza specjalistów na temat pielęgnacji stóp jest nadal stosunkowo mała. Również świadomość pacjentów, w jaki sposób można leczyć, czy wspomagać leczenie, jest bardzo niewielka. Nowoczesne techniki podologiczne w prosty sposób pozwalają niwelować, zachowywać profilaktykę, a także wspomagają leczenie, a nawet w sposób nieinwazyjny leczą zmiany chorobowe.
Praca z osobami z dolegliwościami kończyn dolnych wymaga specjalistycznego zespołu interdyscyplinarnego, który zapewni ochronę zdrowia, jak również zadba o edukację i doprowadzi do pełnej sprawności stopy oraz całej kończyny dolnej.
EDYCJA III
Studia trwają 2 semestry. Ramowy program studiów podyplomowych obejmuje 175 godzin realizowanych w formie hybrydowej z wykładowcami (łącznie 750 godzin dydaktycznych, w tym 575 godz. samokształcenia). Dwa semestry obejmują 9 sobotnio-niedzielnych zjazdów obejmujących 10-13 godzin zajęć w sobotę i 5-10 godz. w niedzielę. Słuchacz jest zobowiązany do wzięcia udziału w 80% zajęć. Przypadki nieobecności na większej liczbie godzin będą rozpatrywane indywidualnie.
Celem studiów podyplomowych „Podologia Praktyczna” będzie zapoznanie słuchacza z:
Celem studiów będzie również zaznajomienie słuchacza z leczeniem:
Słuchacz będzie miał także możliwość poznania różnych technik inwazyjnych oraz nieinwazyjnego leczenia chorób kończyn dolnych związanych z chorobami układu pokarmowego, układu krążenia, układu endokrynologicznego oraz innych, pozostałych układów. Ponadto, będzie uczestniczył w warsztatach leczenia stopy cukrzycowej, zabiegów chirurgicznych leczenia wrastającego paznokcia oraz usuwania osteofitów z paliczków dystalnych palców stóp. Będzie to bezpośredni kontakt z pacjentem, chirurgiem oraz lekarzem specjalistą stopy cukrzycowej w poradniach przyszpitalnych. Studia mają wymiar praktyczny, dlatego główną formą prowadzonych zajęć będą ćwiczenia.
Szczegółowy program kształcenia:
Spotkanie on-line: 4
Spotkanie stacjonanrne: 5
Egzamin
Z ważnych przyczyn Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu może dokonać zmiany w formie studiów, harmonogramie i kadrze dydaktycznej kierunku.
W razie potrzeby jesteśmy gotowi do prowadzenia zajęć w trybie online.
Studia kierowane są do osób z wykształceniem wyższym, co najmniej na poziomie licencjackim, związanych z takimi kierunkami jak:
Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia podyplomowe wypełniają formularz elektroniczny dostępny na stronie (rejestracyjny) i załączają skany poniższych dokumentów:
Na adres mailowy (wskazany na etapie rekrutacji) otrzymają Państwo oświadczenie z prośbą o podpisanie i odesłanie go na adres Centrum Studiów Podyplomowych UMP.
Decyduje kolejność zgłoszeń, wykształcenie kierunkowe (szczegóły - profil kandydata) oraz zainteresowania zgodne z programem studiów.
Oficjalną decyzję o przyjęciu na studia, umowę, plan zajęć oraz informacje szczegółowe otrzymają Państwo również drogą mailową po zakończeniu rekrutacji.
Opłata za 2 semestry zajęć wynosi 8 900,00 zł z możliwością dokonywania płatności jednorazowo do dnia 26 lutego 2025 roku lub w dwóch równych ratach w terminach:
I rata do 26 lutego 2025 r. - 4 450,00 zł
II rata do 26 sierpnia 2025 r. - 4 450,00 zł
Pracownicy UMP - 10% rabat!
Opłata wpisowa 500 zł (płatna na etapie rekrutacji)- podlega zaliczeniu w poczet czesnego, ale nie podlega zwrotowi w przypadku niepodjęcia studiów podyplomowych, względnie zrezygnowania z nich w pierwszym semestrze.
Opłaty wpisowego należy dokonać na konto Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu:
56 1030 1247 0000 0000 4771 8000
z dopiskiem - Studia Podyplomowe Podologia praktyczna, III edycja, imię i nazwisko słuchacza, KSP0000147
Faktura VAT
W celu otrzymania faktury VAT prosimy o kontakt:
Sekcja Należności UMP
e-mail: skk@ump.edu.pl
tel. 61 854 60 51 lub 61 854 62 08
Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest zaliczenie wszystkich przedmiotów objętych programem studiów, 90% obecność na zajęciach oraz praktyczne wykonanie zabiegu podologicznego. Egzamin odbędzie się na ostatnim zjeździe, przybierze on formę praktycznego wykonania zabiegu na modelach.
Słuchacz otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych w zakresie podologii praktycznej.
Kadrę dydaktyczną kierunku stanowią doświadczeni wykładowcy akademiccy Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz praktycy, którzy na co dzień pracują z pacjentami.
Zajęcia poprowadzą, m.in.:
Dr n. farm Iwona Pordąb, kierownik studiów
Prof. dr hab. dr n. med. Tomasz Banasiewicz
Prof. dr hab. dr n. med. Mariola Pawlaczyk
dr hab. n. med. Aleksandra Uruska
dr n. o zdr. inż. Aleksandra Bitenc-Jasiejko
dr hab. n. med. Mikołaj Dąbrowski
dr n. o zdr. Katarzyna Głodowska