Powrót do Strony Głównej

11/02/2020

Pierwsze w Polsce Studia Podyplomowe z opieki farmaceutycznej w geriatrii na Uniwersytecie Medycznym im. K. Marcinkowskiego w  Poznaniu!

"Opieka farmaceutyczna w geriatrii- teoria i praktyka" – edycja I

Zapraszamy na I edycję studiów "Opieka farmaceutyczna w geriatrii- teoria i praktyka". Jest to pierwsza taka propozycja w Polsce, będąca jednocześnie odpowiedzią na wymogi obecnej legislacji rynku farmaceutycznego, która opiekę farmaceutyczną traktuje jako obowiązkową, integralną część codziennej praktyki aptecznej zarówno aptek ogólnodostępnych, jak i szpitalnych. 

Studia będą miały charakter praktyczny. Farmaceuci przy wsparciu merytorycznym farmaceuty z doktoratem z zakresu farmakologii klinicznej oraz lekarza  geriatry - absolwentów European Academy for Medicine of Ageing (EAMA) pracować będą z pacjentami starszymi cechującymi się wielochorobowością i wielolekowością.

Absolwenci nabędą umiejętności w zakresie zbierania pogłębionego wywiadu medycznego i farmakoterapeutycznego oraz opracowania i wdrażania zindywidualizowanego planu opieki farmaceutycznej według unikatowego autorskiego modelu wypracowanego w  ramach działalności naukowej Pracowni Geriatrii Katedry i Kliniki Medycyny Paliatywnej UMP. Model ten został sprawdzony w praktyce aptecznej w Polsce, a jego efektywność została dowiedziona naukowo. 

Rekrutacja planowana jest do 23 marca 2020 r. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Pierwszy zjazd:  9-10 maja 2020 r.

Serdecznie zapraszamy!

http://podyplomowe.ump.edu.pl/pl/kierunki/opieka-farmaceutyczna-w-geriatrii-teoria-i-praktyka

 

Copyright 2017 Uniwersytet Medyczny w Poznaniu ˙ made by 1CONNECT.