Rekrutacja zakończona.
Szanowni Państwo,
Rozpoczęliśmy nabór na III edycję Studiów Podyplomowych "Opieka farmaceutyczna w geriatrii - teoria i praktyka". Decyduje kolejność zgłoszeń.
Rekrutacja trwa do 31 stycznia 2021 lub do momentu dostępności miejsc. Pierwszy zjazd planowany jest na 20-21 marca 2021 r.
Forma zajęć uzależniona będzie od sytuacji epidemicznej.
Informacje szczegółowe - program zajęć, harmonogram zjazdów, opłaty - zakładki poniżej.
Uwaga!
Dot. edycji I i II
Zgodnie z Zarządzeniem Rektora 124/2020 od dnia 17 października do odwołania zajęcia w ramach studiów podyplomowych, kursów i szkoleń specjalizacyjnych prowadzone są w formie zdalnej.
Jeśli sytuacja epidemiczna ulegnie poprawie, zajęcia będą prowadzone w formie hybrydowej (stacjonarnie i/lub on-line). Zajęcia zdalne są równoważne z zajęciami stacjonarnymi.
Celem studiów jest przygotowanie farmaceuty do pełnienia opieki farmaceutycznej nad pacjentami w wieku podeszłym w aptekach ogólnodostępnych oraz aptekach szpitalnych. Szczegółowe zadania obejmują przygotowanie do zbierania pogłębionego wywiadu medycznego i farmakoterapeutycznego, opracowania i wdrażania zindywidualizowanego planu opieki farmaceutycznej. Absolwent studiów jest przygotowany do roli farmaceuty jako doradcy w zakresie poprawnego dobory substancji leczniczych, pod katem potencjalnych działań niepożądanych oraz interakcji lek-lek i umie podjąć dyskusję na temat optymalizacji leczenia z lekarzem oraz pacjentem.
Dr hab. n. med. Agnieszka Neumann-Podczaska w gronie ekspertów Zespołu do spraw opieki farmaceutycznej!
Studia podyplomowe przeznaczone są dla osób z wyższym wykształceniem posiadających dyplom ukończenia jednolitych studiów magisterskich na kierunku Farmacja.
Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia podyplomowe „Opieka farmaceutyczna w geriatrii – teoria i praktyka” wypełniają formularz elektroniczny (rejestracyjny) i załączają skan:
Nie ma rozmowy kwalifikacyjnej. Decyduje kolejność zgłoszeń oraz zainteresowania kandydata zgodne z programem studiów.
III edycja
Studia trwają 2 semestry. Ramowy program studiów podyplomowych obejmuje 158 godzin dydaktycznych (36 punkty ECTS).
Zjazdy odbywają się raz/dwa razy w miesiącu (sobota-niedziela). Pierwszy zjazd planowany jest na 20 marca 2021 r.
Szczegółowy plan zajęć zostanie przesłany przez koordynatora po zakończeniu rekrutacji.
Z ważnych przyczyn Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu może dokonać zmiany w formie studiów, harmonogramie i kadrze dydaktycznej kierunku.
II edycja
Studia trwają 2 semestry. Ramowy program studiów podyplomowych obejmuje 150 godzin dydaktycznych (34 punkty ECTS).
Zjazdy odbywają się raz/dwa razy w miesiącu (sobota-niedziela). Pierwszy zjazd planowany jest na 17 października 2020 r.
Z ważnych przyczyn Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu może dokonać zmiany w formie studiów, harmonogramie i kadrze dydaktycznej kierunku.
Szczegółowy plan zajęć zostanie przesłany przez koordynatora po zakończeniu rekrutacji.
Studia kończą się egzaminem dyplomowym. Będzie to egzamin składający się z części testowej oraz części praktycznej. Słuchacz po zdaniu egzaminu dyplomowego otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
Opłata za 2 semestry zajęć dydaktycznych wynosi 4900 zł z możliwością dokonywania płatności w dwóch równych ratach w terminach:
Płatność za studia odbywa się na indywidualne subkonto wskazane w umowie podpisywanej z każdym sluchaczem. Numer konta będzie podany w umowie o świadczenie usług edukacyjnych, zawieranej ze słuchaczem po zakończeniu rekrutacji. Wtedy też przesyłana jest oficjalna decyzja o przyjęciu na studia.
Opłata wpisowa
Wpisowe (płatne na etapie rekrutacji) - 100 zł - nie podlega zaliczeniu w poczet czesnego i nie podlega zwrotowi w przypadku niepodjęcia studiów podyplomowych, względnie zrezygnowania z nich w pierwszym semestrze.
Opłaty wpisowego należy dokonać na konto Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu:
56 1030 1247 0000 0000 4771 8000
z dopiskiem - SP Opieka farmaceutyczna - 700-05-184, imię i nazwisko uczestnika