16/03/2023

Inauguracja I edycji Studiów Podyplomowych „Inwestycje i projektowanie w ochronie zdrowia”

Z radością informujemy, iż w piątek 10 marca 2023 r. odbyła się uroczysta inauguracja I edycji Studiów Podyplomowych „Inwestycje i projektowanie w ochronie zdrowia”, która miała miejsce w nowoczesnych wnętrzach Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej.

Panel otwarcia, pt. „Przyszłość Architektury Medycznej” poprowadziły Prorektor ds. Szkoły Doktorskiej i Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, prof. dr hab. Ewa Wender-Ożegowska oraz Dziekan Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, dr hab. Ewa Pruszewicz-Sipińska, prof. PP.

Patronat nad studiami objęła Wielkopolska Izba Lekarska, a w inauguracji studiów udział wzięły władze i przedstawiciele obu uczelni, w tym Prorektor ds. Szkoły Doktorskiej i Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, prof. dr hab. Ewa Wender-Ożegowska, Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia Politechniki Poznańskiej, dr hab. inż. Agnieszka Misztal, prof. PP, Prodziekan ds. Nauki i Kształcenia WAPP, dr hab. inż. arch. Agata Gawlak, prof. PP oraz Prodziekan ds. Studenckich WAPP, dr inż. arch. Barbara Świt-Jankowska oraz kierownik Centrum Studiów Podyplomowych i Kształcenia Ustawicznego UMP, mgr Anna Lewczuk.

W uroczystości otwarcia uczestniczyli również przedstawiciele Wielkopolskiej Okręgowej Izby Architektów oraz firm - Forbo Flooring Systems, Alvo Medical oraz Informer Med.

Prace nad projektem rozpoczęły się w 2020 r., a w dniu 27 maja 2022 r. została podpisana umowa o realizacji i powadzeniu wspólnych studiów podyplomowych pomiędzy Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu a Politechniką Poznańską.

Zajęcia w ramach studiów rozpoczęło 28 słuchaczy. Studia adresowane są do projektantów, menadżerów placówek medycznych, dyrektorów szpitali, czy lekarzy zarządzających obiektami ochrony zdrowia, a tematyka studiów dotyczy uwarunkowań formalno-prawnych, ekonomicznych i technologicznych w projektowaniu obiektów ochrony zdrowia.

Kierownikiem studiów z ramienia Politechniki Poznańskiej jest dr inż. arch. Magdalena Matuszewska, a koordynatorem merytorycznym projektu mgr inż. Piotr Springer. Nad kwestiami administracyjno-organizacyjnymi czuwają mgr Natalia Górska (PP) oraz mgr Dajana Maćkowiak z Centrum Studiów Podyplomowych UMP.