JESTEŚ PRACOWNIKIEM SEKTORA BIOMEDYCZNEGO?
TWOJE DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE WYNOSI MINIMUM ROK, A ZAINTERESOWANIA SĄ ZGODNE Z KIERUNKIEM STUDIÓW?
TEN KIERUNEK JEST DLA CIEBIE!
Informacje szczegółowe – zakładki poniżej
Aktualizacja - 9/04/2025, godz. 9:00- otworzyliśmy listę rezerwową
Rekrutacja na listę podstawową została zamknięta. Otworzyliśmy nabór na listę rezerwową
Aktualizacja - 8/04/2025, godz. 9:00 - Ostatnie wolne miejsca!
Rekrutacja zamknie się automatycznie po zapisaniu 50. kandydata na studia.
Po zakończeniu naboru na listę podstawową rozpoczniemy zapisy na listę rezerwową. Jeśli termin rekrutacji zakończy się po godz. 15:00, zapisy na listę rezerwową rozpoczniemy w następnym dniu roboczym o godz. 9:00. Rekrutacja może zakończyć się wcześniej po wypełnieniu limitu miejsc.
Komunikaty na stronie kierunku nie są aktualizowane w godzinach popołudniowych i wieczornych.
Szanowni Państwo,
Początek rekrutacji na II edycję studiów - 7 kwietnia 2025 r. godz. 12:00
Rekrutacja - OTWARTA
Informacje szczegółowe - zakładki poniżej - Ważne daty
Dysponujemy 30 miejscami.
Decyduje kolejność zgłoszeń oraz wyniki rozmowy rekrutacyjnej.
Pobierz formularz CV Kandydata z naszej strony i załącz go w procesie rekrutacji (nie załączaj własnego CV - takie zgłoszenia nie będą brane pod uwagę).
Zapraszamy!
AKTUALNOŚCI
Blisko 3,5 mln dofinansowania na kształcenie podyplomowe dla UMP!
Więcej - kliknij tutaj
Zakończenie I edycji studiów za nami!
Więcej - kliknij tutaj
3..2..1...START!
Za nami inauguracja zjęć w ramach I edycji, która odbyła się w dniu 16 marca 2024 r. Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową do aktualności UMP - kliknij tutaj
Projekt, pn. Innowacyjne kształcenie podyplomowe na rzecz rozwoju sektora biomedycznego w Polsce finansowany ze środków budżetu państwa przyznanych od Agencji Badań Medycznych w ramach Konkursu na opracowanie i realizację autorskiego programu studiów podyplomowych z zakresu nauk biomedycznych.
Numer projektu: 2023/ABM/06/00001.
Dofinansowanie: 3 448 185,00 PLN.
Całkowita wartość: 3 448 185,00 PLN.
„Innowacyjna edukacja medyczna w symulacji medycznej”, to dwusemestralne studia podyplomowe kierowane do osób, które spełniają warunki określone Regulaminem rekrutacji i przyjęcia na studia (zakładka - Rekrutacja).
W sposób szczególny, obszar tematyczny będzie obejmował problemy związane z nowoczesną edukacją medyczną, komunikacją, organizacją ośrodków symulacji medycznej, projektowaniem i odtwarzaniem warunków odpowiadających realnym sytuacjom klinicznym, zasadom przygotowania scenariuszy, możliwościom wykorzystania symulowanych standaryzowanych pacjentów, perspektywom wykorzystania symulacji w rozwoju i ocenie umiejętności komunikacyjnych, a także wykorzystania narzędzi symulacji medycznej w projektowaniu i przeprowadzaniu egzaminów typu OSCE.
Zajęcia w ramach studiów będą odbywały się w nowoczesnych wnętrzach Collegium Wrzoska oraz Centrum Symulacji Medycznej UMP przy ul. Rokietnickiej w Poznaniu.
Planujemy uruchomienie dwóch edycji studiów w ramach dofinansowania ABM (szczegóły - zakładka - Ważne daty).
Zgodnie z Regulaminem Konkursu ABM 20% słuchaczy mogą stanowić pracownicy danej jednostki/instytucji/uczelni, którzy pozytywnie przejdą proces rekrutacji.
fot. 1. Zdjęcie z zajęć w Centrum Symulacji Medycznej UMP. Zajęcia prowadzone są w jednym z najnowocześniejszych Centrów Symulacji Medycznej w Polsce przy wykorzystaniu nowoczesnych symulatorów medycznych, w tym symulatora dziecka.
Grupę docelową stanowią zarówno osoby pracujące już w istniejących medycznych ośrodkach akademickich, szkołach wyższych oraz te, które dopiero rozpoczynają kształcenie studentów z wykorzystaniem nowoczesnych metod edukacyjnych jaką jest m.in. symulacja medyczna. Pozyskana wiedza z zakresu innowacyjnej edukacji medycznej z pewnością wpłynie na zwiększenie potencjału kadry pracującej w tych instytucjach.
Program kierowany jest również do pracowników sektora administracji, obsługi technicznej oraz gałęzi dostawców związanych z Centrami Symulacji Medycznej w całej Polsce.
Sprawdź, czy spełniasz warunki rekrutacji i przyjęcia na studia:
Regulamin rekrutacji i przyjęcia na studia – kliknij tutaj
Rejestracja kandydatów ubiegających się o przyjęcie na studia podyplomowe przebiega poprzez wypełnienie formularza elektronicznego dostępnego na stronie internetowej kierunku www.podyplomowe.ump.edu.pl, do którego należy załączyć następujące dokumenty:
Pobierz formularz CV do pkt. 2 – kliknij tutaj
Po dokonaniu rejestracji elektronicznej kandydaci są zobowiązani wydrukować otrzymane drogą mailową oświadczenie i odesłać je pocztą tradycyjną lub dostarczyć w ciągu 7 dni do Centrum Studiów Podyplomowych i Kształcenia Ustawicznego, przy ul. Fredry 10 w Poznaniu, pok. 003-004.
Osoby, które poprawnie dokonały rejestracji i spełniają warunki formalne zostaną zaproszone do udziału w rozmowie kwalifikacyjnej, która odbędzie się w formie zdalnej na Microsoft Teams w dniach 21, 23 i 30 maja 2025 r. O godzinie i dacie rozmowy zostaną Państwo poinformowani mailowo po zakończeniu procesu rekrutacji.
Podczas rozmowy kwalifikacyjnej sprawdzane są zainteresowania zgodne z programem studiów oraz omawiane jest doświadczenie zawodowe kandydata i znajomość j. angielskiego, min. w stopniu komunikatywnym (B1/B2). Jeden z wykładów planowany jest w j. angielskim z wykładowcą z USA.
PROTOKÓŁ REKRUTACYJNY - kliknij tutaj
W przypadku uzyskania równej liczby punktów przez kandydatów w postępowaniu kwalifikacyjnym, przy ograniczonej liczbie miejsc, o przyjęciu na daną edycję studiów podyplomowych decyduje kolejność zgłoszeń.
Uwaga!
Zgodnie z Regulaminem Konkursu ABM 20% słuchaczy mogą stanowić pracownicy z danej instytucji/jednostki/uczelni.
Łączna liczba zajęć dydaktycznych, to 177 godzin i 40 pkt. ECTS. Celem uzyskania jak najlepszych efektów uczenia się oraz wymiernych kompetencji praktycznych zajęcia ćwiczeniowe będą odbywały się w małych grupach. Program obejmuje podział na zajęcia teoretyczne i praktyczne, z przewagą zajęć praktycznych prowadzonych w budynku Centrum Symulacji Medycznej, w pomieszczeniach w pełni do tego przygotowanych i wyposażonych w najnowocześniejsze symulatory medyczne.
Program został zaprojektowany w sposób nowoczesny, modułowy i obejmuje:
moduł 1 - Innowacyjne metody kształcenia w edukacji medycznej,
moduł 2 - Praktyczne aspekty symulacji,
moduł 3 - Komunikacja w innowacyjnej edukacji medycznej.
Program studiów – Kliknij tutaj
Efekty uczenia się – Kliknij tutaj
Ważne informacje
Uwaga!
Słuchacz uczestniczący w Studiach podyplomowych na kierunku „Innowacyjna edukacja medyczna w symulacji medycznej” zwolniony jest z odpłatności za te studia.
Jednakże w przypadku zaprzestania studiowania spowodowanego rezygnacją lub skreśleniem z listy słuchaczy studiów podyplomowych Słuchacz jest zobowiązany uregulować wszelkie płatności i zobowiązania wobec Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu
Wzór umowy podpisywanej ze słuchaczem po przyjęciu na studia:
Wzory umów - Kliknij tutaj
Prosimy o zapoznanie się z treścią umowy przed dokonaniem rejestracji na studia.
II edycja studiów
27-09-2025 r. do 24-05-2026 r. (okres obejmujący zajęcia - szczegółowy harmonogram zjazdów zostanie podany przed rozpoczęciem rekrutacji)
Ważne daty
7 kwietnia 2025 r., godz. 12:00 – początek rekrutacji
27 kwiecień 2025 r., godz. 24:00 – koniec rekrutacji
Dysponujemy łącznie 70 miejscami - 50 na liście podstawowej oraz 20 na liście rezerwowej. Z grupy zapisanych osób zostanie wyłonionych 30 słuchaczy. Po zakończeniu naboru na listę podstawową rozpoczniemy zapisy na listę rezerwową. Jeśli termin rekrutacji zakończy sie po godz. 15:00, zapisy na listę rezerwową rozpoczniemy w następnym dniu roboczym o godz. 9:00. Rekrutacja może zakończyć się wcześniej po wypełnieniu limitu miejsc.
I ETAP REKRUTACJI
28 kwietnia 2025 r. - 10 maja 2025 r. - weryfikacja formalna dokumentów złożonych przez kandydatów
12 maja 2025 r., godz. 12:00 - lista uczestników zakwalifikowanych do II etapu rekrutacji - rozmów rekrutacyjnych
II ETAP REKRUTACJI
21 maja oraz 30 maja 2025 r. – rozmowy kwalifikacyjne (prowadzone w sposób zdalny na MS Teams; godzina zostanie podana po zamknięciu listy rekrutacyjnej)
2 czerwca 2025 r., godz. 12:00 – ogłoszenie wyników rekrutacji (informacja zostanie przesłana drogą mailową)
REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA (jeśli grupa nie zostanie zebrana w rekrutacji podstawowej)
3 czerwca 2025 r., godz. 12:00 - lista uczestników wyznaczonych z listy rezerwowej i zakwalifikowanych do rozmów rekrutacyjnych
6 czerwca 2025 r. – rozmowy kwalifikacyjne (prowadzone w sposób zdalny na MS Teams; godzina zostanie podana po zamknięciu listy rekrutacyjnej)
10 czerwca 2025 r. - wyniki egzaminu i lista osób zakwalifikowanych z listy rezerwowej
Wszelkie informacje dotyczące procesu rekrutacji, wyników postępowania kwalifikacyjnego otrzymają Państwo drogą elektroniczną na wskazany adres mailowy w toku rekrutacji.
Zapraszamy i życzymy powodzenia!
II EDYCJA
Terminy zjazdów:
Szczegółowy plan zajęć zostanie przesłany po zamknięciu procesu rekrutacji.
I EDYCJA
Terminy zjazdów:
Zajęcia poprowadzi renomowana kadra wykładowców akademickich Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, w tym prof. dr hab. Małgorzata Kotwicka, Prorektor ds. Dydaktyki, prof. dr hab. Michał Nowicki, Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą oraz prof. dr hab. Ryszard Marciniak, Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kierownik Zakładu Edukacji Medycznej oraz dr hab. Aleksandra Uruska, Dyrektor Centrum Nauczania w j. Angielskim UMP.
Zajęcia z przedmiotu „Interdyscyplinarność w dydaktyce” poprowadzi, m.in. prof. Michael Czekajlo z USA.
Wśród wykładowców specjaliści w zakresie symulacji medycznej, pracy z pacjentem symulowanym, a także w zakresie komunikacji i edukacji medycznej.
Poniżej przedstawiamy sylwetki kierowników studiów oraz wybranej kadry, która poprowadzi zajęcia w ramach studiów:
Kierownik Studiów oraz kierownik Centrum Symulacji Medycznej
Kierownik Studiów oraz specjalistka w zakresie komunikacji i pracy z pacjentem symulowanym
prof. dr hab. Małgorzata Kotwicka
dr Łukasz Gąsiorowski, prof. UMP
Zdjęcia Centrum Symulacji Medycznej oraz zdjęcia z zajęć realizowanych w Coll. Wrzoska, przy ul. Rokietnickiej 7 w Poznaniu.
Fotogaleria z Inauguracji zajęć w ramach I edycji studiów - 16/03/2024 r.
Dr Maria Nowosadko i Piotr Ziemak, kierownicy studiów witają gości oraz uczestników I edycji studiów.
Uczestników spotkania przywitał prof. dr hab. Michał Nowicki, Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą.
W Inauguracji udział wzięła również prof. dr hab. Małgorzata Kotwicka, Prorektor ds. Dydaktyki.
Prof. dr hab. Małgorzta Kotwicka poprowadziła również pierwsze zajęcia w ramach studiów.