Podyplomowe Studia Uzupełniające dla Osób Wykwalifikowanych

Nabór na I edycję rozpocznie się 29 czerwca 2020 r., a pierwsze zajęcia planowane są na 24-25 października 2020 r. (zakończenie - czerwiec 2021 r.). Informacje szczegółowe: zakładka Program kształcenia.

W zależności od sytuacji epidemicznej zajęcia będą realizowane w formie zdalnej lub stacjonarnie.

Zapraszamy!

Program studiów podyplomowych został stworzony dla osób pełniących funkcję Osoby Wykwalifikowanej, posiadających tytuł zawodowy magistra, magistra inżyniera, lekarza lub inny równorzędny, uzyskany w obszarze obejmującym co najmniej jedną dyscyplinę naukową z dziedziny nauk biologicznych, chemicznych, medycznych lub weterynaryjnych; w stosunku do których wymagane jest uzupełnienie wiedzy i umiejętności w zakresie następujących przedmiotów: fizyki, chemii ogólnej i nieorganicznej, chemii organicznej, chemii analitycznej, chemii farmaceutycznej obejmującej analizę produktów leczniczych, biochemii ogólnej i stosowanej (medycznej), fizjologii, mikrobiologii, farmakologii, technologii farmaceutycznej, toksykologii oraz farmakognozji (artykuł 48, Ustawa z dnia 7 czerwca 2018 o zmianie ustawy Prawo farmaceutyczne Dz.U. poz. 1375).

Do postępowania kwalifikacyjnego może zgłosić się Kandydat nieposiadający tytułu magistra farmacji, ale posiadający tytuł zawodowy magistra, magistra inżyniera, lekarza lub inny równorzędny, uzyskany w obszarze obejmującym co najmniej jedną dyscyplinę naukową z dziedziny nauk biologicznych, chemicznych, medycznych lub weterynaryjnych (artykuł 48, Ustawa z dnia 7 czerwca 2018 o zmianie ustawy Prawo farmaceutyczne Dz.U. poz. 1375).

Jednostka szkoląca kwalifikuje na studia osoby spełniające wymagania. Ponadto, w przypadku większej liczby kandydatów niż liczba miejsc decydować będzie kolejność zgłoszeń. Kierunek studiów zostanie uruchomiony, gdy liczba przyjętych będzie wynosiła co najmniej 10 osób.

Rekrutacja odbywa się wyłącznie drogą on-line.

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia podyplomowe wypełniają formularz elektroniczny (rejestracyjny) i załączają skany poniższych dokumentów:

1. podpisany dyplom ukończenia studiów wyższych (prosimy o sprawdzenie, czy dyplom został przez Państwa podpisany - miejsce pod zdjęciem)
  2. dowód opłaty wpisowego w wysokości 250 zł ( wpisowe podlega zaliczeniu w poczet czesnego, ale nie podlega zwrotowi w przypadku niepodjęcia studiów podyplomowych, względnie zrezygnowania z nich w pierwszym semestrze) - informacje szczegółowe zakładka Opłaty

W przypadku wątpliowści związanych z przyjęciem na studia prosimy o kontakt z:

dr Magdaleną Paczkowską, e-mail: mpaczkowska@ump.edu.pl

Program kształcenia

Zajęcia prowadzone są w trybie niestacjonarnym w wymiarze 224 godzin, trwają dwa semestry (10-11 spotkań weekendowych) pozwalają na uzyskanie 30 punktów ECTS. Część zajęć prowadzona jest w e-learningu.

RAMOWY PROGRAM ZAJĘĆ

Szczegółowy harmonogram terminów zjazdów będzie dostępny w lipcu, szczegółowy plan zajęc do końca września. Forma zajęć i termin rozpoczęcia studiów będą uzależnione od sytuacji epidemicznej.

Warunkiem ukończenia studiów jest obecność na wykładach, seminariach i ćwiczeniach (słuchacz jest zobowiązany do wzięcia udziału w 90% zajęć), uzyskanie zaliczeń z objętych planem przedmiotów i pozytywnych ocen egzaminów cząstkowych w określonych terminach.

Opłata za udział w studiach wynosi 7900 zł, którą to kwotę słuchacze będę zobowiązani do uiszczenia jednorazowo lub w dwóch równych ratach po 3950 zł przy założeniu, że pierwszą ratę należy uiścić do 9 października 2020 r., a drugą do 5 marca 2021 r.

Płatność za studia odbywa się na indywidualne subkonto wskazane w umowie podpisywanej z każdym sluchaczem po zakończeniu rektutacji.

Wpisowe (płatne na etapie rekrutacji): 250 zł - podlega zaliczeniu w poczet czesnego, ale nie podlega zwrotowi w przypadku niepodjęcia studiów podyplomowych, względnie zrezygnowania z nich w pierwszym semestrze.

Opłaty wpisowego należy dokonać na konto Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu:

z dopiskiem - studia podyplomowe 700-05-180, SP dla Osób Wykwalifikowanych - ed. I, imię i nazwisko uczestnika

Uwaga!

Rabat w wysokości 10% dla pracowników firm farmaceutycznych współpracujących z UMP (weryfikowane w trakcie rekrutacji przez kierownika studiów). Przed przystąpieniem do rekrutacji należy skontaktowac się z dr Magdaleną Paczkowską celem weryfikacji i uzyskać zgodę mailową na przyznanie rabatu.

Kadra dydaktyczna

Zajęcia poprowadzi renomowana, aktywna zawodowo kadra doświadczonych nauczycieli akademickich Uniwersytetu Medycznego im. K. Macinkowskiego w Poznaniu:

prof. dr hab. Judyta Cielecka-Piontek - kierownik studiów

dr Agnieszka Zeidler

mgr Emilia Jakubowska

prof. dr hab. Judyta Cielecka-Piontek

Zapraszamy do udziału w Podyplomowych Studiach Uzupełniających dla Osób Wykwalifikowanych.

Studia adresowane są do osób pracujących w branży farmaceutycznej, które będą odpowiedzialne za zarządzanie procesem wytwarzania produktu leczniczego. Celem studiów będzie uzupełnienie wiedzy i umiejętności dla pełniących funkcję Osoby Wykwalifikowanej (zgodnie z artykułem 48, Ustawy z dnia 7 czerwca 2018 o zmianie ustawy Prawo farmaceutyczne Dz.U. poz. 1375).

Zajęcia poprowadzą renomowani wykładowcy Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Serdecznie zapraszam!

prof. dr hab. Judyta Cielecka-Piontek