Więcej - kliknij tutaj
3..2..1...START!
Za nami inauguracja zjęć w ramach I edycji, która odbyła się w dniu 16 marca 2024 r. Po więcej informacji zapraszamy na stronę ineternetową do aktualności UMP - kliknij tutaj
Aktualizacja - 25.01.2024
REKRUTACJA i REKRUTACJA NA LISTĘ REZERWOWĄ - ZAKOŃCZONE
UWAGA!
Nabór na drugą edycję rozpoczniemy w 2025. Informacje szczegółowe poniżej.
Projekt, pn. Innowacyjne kształcenie podyplomowe na rzecz rozwoju sektora biomedycznego w Polsce finansowany ze środków budżetu państwa przyznanych od Agencji Badań Medycznych w ramach Konkursu na opracowanie i realizację autorskiego programu studiów podyplomowych z zakresu nauk biomedycznych.
Numer projektu: 2023/ABM/06/00001.
Dofinansowanie: 3 448 185,00 PLN.
Całkowita wartość: 3 448 185,00 PLN.
W ramach dofinansowania ABM zostaną uruchomione dwie edycje studiów:
Data realizacji I edycji:
16-03-2024 do 29-06-2025
Data realizacji II edycji:
04-10-2025 do 14-02-2027 (nabór rozpoczniemy w trzecim kwartale 2025 r. Dokładna data rekrutacji zostanie podana w drugim kwartale 2025 r.)
Celem studiów podyplomowych "Master of Business Administration (MBA) w systemie ochrony zdrowia z elementami badań klinicznych” jest wyposażenie słuchaczy w nowoczesną wiedzę z zakresu zarządzania, m.in. w tym tak kluczowym obszarze, jak badania kliniczne.
Wiedzę, kompetencje i umiejętności praktyczne, które nabędą słuchacze tego kierunku w toku studiów, będą stanowiły podstawę do rozwoju i pogłębiania praktycznych umiejętności menedżerskich: analizy i metod rozwiązywania problemów organizacji, formułowania strategii rozwojowych, sprawnego podejmowania decyzji, skutecznego negocjowania, komunikowania się oraz współpracy, projektowania, zarządzania w obszarze badań klinicznych.
Atutem innowacyjnego programu studiów MBA, jest niewątpliwie fakt, że będzie on realizowany w uczelni z ogromnym potencjałem naukowo-badawczym.
Słuchacze będą realizować projekty zespołowe w najbardziej innowacyjnym obszarze - naukach biomedycznych oraz doskonalić umiejętności w zakresie zarządzania placówkami ochrony zdrowia, jak i doskonalić kompetencje w zakresie inicjowania, planowania oraz zarządzania badaniami klinicznymi.
Studia prowadzone będą w formie hybrydowej, tj. stacjonarnie (19 zjazdów) i on-line (6 zjazdów) - łącznie 25 zjazdów. Wszystkie zajęcia będą odbywały się w weekendy. Szczegółowy terminarz zjazdów – zakładka poniżej - harmonogram.
Program studiów obejmuje podział na zajęcia teoretyczne i praktyczne w proporcji: 50% zajęć praktycznych w formie case-study, 50% zajęć teoretycznych w formule hybrydowej (stacjonarnie i zdalnie) z wykorzystaniem metod i technik kształcenia synchronicznego - uczelnianej platformy LMS oraz aplikacji MS Teams/Zoom, a także asynchronicznego z wykorzystaniem e-learningowych materiałów dydaktycznych.
Zgodnie z Regulaminem Konkursu ABM 20% słuchaczy mogą stanowić pracownicy Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, którzy pozytywnie przejdą proces rekrutacji.
Studia kierowane są do osób, które spełniają warunki określone Regulaminem rekrutacji i przyjęcia na studia (załącznik poniżej).
Grupę docelową stanowią osoby, które:
Sprawdź, czy spełniasz warunki rekrutacji i przyjęcia na studia:
Regulamin rekrutacji i przyjęcia na studia – kliknij tutaj
Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia podyplomowe rejestrują się za pomocą formularza elektronicznego dostępnego na stronie internetowej kierunku i załączają następujące dokumenty:
Pobierz wzór formularza CV – kliknij tutaj
Uwaga!
Prosimy nie załączać własnego formularza CV, tylko formularz powyżej.
Formularz musi być podpisany i wypełniony w języku polskim.
Prosimy o uzupełnienie wszystkich dat, tam gdzie zostało to wskazane (np. daty dotyczące zatrudnienia). W przypadku trwającego zatrudnienia należy wpisać w datę końcową "obecnie".
Osoby, które załączą błędny formularz lub ich dokumentacja będzie niepełna zostaną automatycznie skreślone z listy kandydatów.
Po dokonaniu rejestracji elektronicznej kandydaci są zobowiązani wydrukować otrzymane drogą mailową oświadczenie i odesłać je pocztą tradycyjną lub dostarczyć w ciągu 7 dni do Centrum Studiów Podyplomowych i Kształcenia Ustawicznego, przy ul. Fredry 10 w Poznaniu, pok. 003-004.
Uwaga!
Dysponujemy tylko 30 miejscami.
System do rejestracji zamknie się w momencie rejestracji 40 osób.
Wszystkie zarejestrowane osoby, które poprawnie wypełniły dokumenty zostaną zaproszone na rozmowę rekrutacyjną.
Zobacz również - zakładka: WAŻNE DATY
Osoby, które poprawnie dokonały rejestracji w systemie i spełniają warunki formalne zostaną zaproszone do udziału w rozmowie kwalifikacyjnej, która odbędzie się zdalnie na Microsoft Teams w dniach 28-29 lutego 2024 r. O godzinie rozmowy zostaną Państwo poinformowani po zakończeniu procesu rekrutacji, tj. do dnia 23 lutego 2024 r.
Podczas rozmowy kwalifikacyjnej sprawdzane są zainteresowania kandydata zgodne z programem studiów, omawiane jest doświadczenie zawodowe kandydata oraz sprawdzana jest znajomość języka angielskiego (min. w stopniu komunikatywnym – B2).
Uwaga!
W przypadku uzyskania równej liczby punktów przez kandydatów w postępowaniu kwalifikacyjnym, przy ograniczonej liczbie miejsc, o przyjęciu na daną edycję studiów podyplomowych decyduje kolejność zgłoszeń, a także kryteria premiujące, takie jak udział w stażach międzynarodowych, posiadane certyfikaty językowe, czy stopień lub tytuł naukowy. Informacje te są zbierane i oceniane podczas rozmowy rekrutacyjnej przez komisję kwalifikacyjną.
PROTOKÓŁ REKRUTACYJNY – kliknij tutaj
Łączna liczba zajęć dydaktycznych, to 502 godziny, w tym 118 godz. e-learningu oraz 62 punkty ECTS.
Studia realizowane są w nowoczesnym blended learningu, który cechuje się dużą skutecznością, ponieważ pozwala na elastyczny sposób budowania szkolenia z uwzględnieniem celów, tematyki i specyfiki branży oraz grupy uczestników. Zaletą b-learningu jest możliwość stosowania zdalnych, jak i bezpośrednich form aktywizacji słuchaczy oraz wspólnej pracy on-line nauczyciela i słuchaczy.
Program został zaprojektowany w sposób nowoczesny, modułowy i obejmuje 6 obszarów tematycznych:
Zajęcia prowadzone są w języku polskim i angielskim (przedmioty zaznaczone na pomarańczowo w programie).
Informacje szczegółowe:
Program studiów – kliknij tutaj
Efekty uczenia się – kliknij tutaj
Uwaga!
Słuchacz uczestniczący w Studiach podyplomowych na kierunku "Master of Business Administration (MBA) w systemie ochrony zdrowia z elementami badań klinicznych" zwolniony jest z odpłatności za studia.
Jednakże w przypadku zaprzestania studiowania spowodowanego rezygnacją lub skreśleniem z listy słuchaczy studiów podyplomowych Słuchacz jest zobowiązany uregulować wszelkie płatności i zobowiązania wobec Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Wzór umowy podpisywanej ze słuchaczem po przyjęciu na studia – kliknij tutaj
Prosimy o zapoznanie się z treścią umowy.
25 stycznia 2024 r., godz. 12:00 – początek rekrutacji
15 lutego 2024 r. godz. 24:00 – koniec rekrutacji*
*System rekrutacyjny zamknie się po dokonaniu rejestracji przez 40 osób. Rekrutacja może zakończyć się zatem wcześniej. Po zakończeniu rekrutacji, rozpoczniemy zapisy na listę rezerwową (10 miejsc).
Rekrutacja na listę rezerwową rozpocznie się w następnym dniu roboczym o godz. 9:00 (jeśli nabór zakończy się po godz. 15:30 lub w weekend).
28-29 lutego 2024 r. – rozmowa kwalifikacyjna (prowadzona w sposób zdalny na MS Teams; godzina zostanie podana po zamknięciu listy rekrutacyjnej do dnia 23 lutego 2024 r.)
4 marca 2024 r., godz. 12:00 – ogłoszenie wyników rekrutacji (informacja zostanie przesłana drogą mailową na adres kandydata podany w formularzu rekrutacyjnym)
16-17 marca 2024 r. – pierwszy zjazd w ramach studiów (szczegóły – zakładka – harmonogram zajęć)
Data realizacji I edycji studiów:
16-03-2024 do 29-06-2025
Data realizacji II edycji studiów:
04-10-2025 do 14-02-2027 (nabór rozpoczniemy w trzecim kwartale 2025 r. Dokładna data rekrutacji zostanie podana w drugim kwartale 2025 r.)
Pobierz harmonogram - kliknij tutaj
Zajęcia poprowadzi renomowana kadra wykładowców akademickich Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu oraz praktycy biznesu, w tym ekonomiści, klinicyści, prawnicy, psycholodzy zarządzania, trenerzy wystąpień publicznych, specjaliści zdrowia publicznego i międzynarodowego oraz eksperci w zakresie badań klinicznych i medycznych baz danych. Zajęcia poprowadzą również wykładowcy z Uniwersytetu Cattolica del Sacro Cuore w Rzymie we Włoszech.
Zajęcia poprowadzą, m.in.:
prof. dr hab. Monika Urbaniak, kierownik merytoryczny studiów
dr Edyta Cudak-Kasprzak, kierownik organizacyjny studiów
dott. Federica Morandi, Uniwersytet Cattolica del Sacro Cuore w Rzymie
dr hab. Justyna Rój, prof. UEP
Zajęcia będą prowadzone w Centrum Biologii Medycznej, przy ul. Rokietnickiej 8 w Poznaniu.
Fotorelacja z Inauguracji zajęć w ramach I edycji studiów - 16/03/2024 r.
Prof. dr hab. Ewa Wender-Ożegowska, Prorektor ds. Szkoły Doktorskiej i Kształcenia Podyplomowego wita uczestników inauguracji.
Prof. dr hab. n. prawnych Monika Urbaniak, kierownik studiów wita zebranych gości i uczestników I edycji studiów.
W inauguracji uczestniczyła zdalnie również prof. Federica Morandi z Uniwersytetu Cattolica del Sacro Cuore w Rzymie, z którym wspólnie będą realizowane studia.
Uczestników spotkania powitał również prof. dr hab. n. med. Michał Nowicki, Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą.
Wykład inauguracyjny wygłosił dr hab. Grzegorz Juszczyk z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.