Szanowni Państwo,
przygotowujemy się do uruchomienia rekrutacji na II edycję!
Początek rekrutacji - 12 maja 2025 r. godz. 12:00
Informacje szczegółowe - zakładka - ważne daty
Dysponujemy 30 miejscami.
Zapraszamy!
Blisko 3,5 mln dofinansowania na kształcenie podyplomowe dla UMP!
Więcej - kliknij tutaj
3..2..1...START!
Za nami inauguracja zjęć w ramach I edycji, która odbyła się w dniu 16 marca 2024 r. Po więcej informacji zapraszamy na stronę ineternetową do aktualności UMP - kliknij tutaj
Projekt, pn. Innowacyjne kształcenie podyplomowe na rzecz rozwoju sektora biomedycznego w Polsce finansowany ze środków budżetu państwa przyznanych od Agencji Badań Medycznych w ramach Konkursu na opracowanie i realizację autorskiego programu studiów podyplomowych z zakresu nauk biomedycznych.
Numer projektu: 2023/ABM/06/00001.
Dofinansowanie: 3 448 185,00 PLN.
Całkowita wartość: 3 448 185,00 PLN.
Celem studiów podyplomowych "Master of Business Administration (MBA) w systemie ochrony zdrowia z elementami badań klinicznych” jest wyposażenie słuchaczy w nowoczesną wiedzę z zakresu zarządzania, m.in. w tym tak kluczowym obszarze, jak badania kliniczne.
Wiedzę, kompetencje i umiejętności praktyczne, które nabędą słuchacze tego kierunku w toku studiów, będą stanowiły podstawę do rozwoju i pogłębiania praktycznych umiejętności menedżerskich: analizy i metod rozwiązywania problemów organizacji, formułowania strategii rozwojowych, sprawnego podejmowania decyzji, skutecznego negocjowania, komunikowania się oraz współpracy, projektowania, zarządzania w obszarze badań klinicznych.
Atutem innowacyjnego programu studiów MBA, jest niewątpliwie fakt, że będzie on realizowany w uczelni z ogromnym potencjałem naukowo-badawczym.
Słuchacze będą realizować projekty zespołowe w najbardziej innowacyjnym obszarze - naukach biomedycznych oraz doskonalić umiejętności w zakresie zarządzania placówkami ochrony zdrowia, jak i doskonalić kompetencje w zakresie inicjowania, planowania oraz zarządzania badaniami klinicznymi.
Studia prowadzone będą w formie hybrydowej, tj. stacjonarnie (19 zjazdów) i on-line (6 zjazdów) - łącznie 25 zjazdów. Wszystkie zajęcia będą odbywały się w weekendy. Szczegółowy terminarz zjazdów – zakładka poniżej - harmonogram.
Program studiów obejmuje podział na zajęcia teoretyczne i praktyczne w proporcji: 50% zajęć praktycznych w formie case-study, 50% zajęć teoretycznych w formule hybrydowej (stacjonarnie i zdalnie) z wykorzystaniem metod i technik kształcenia synchronicznego - uczelnianej platformy LMS oraz aplikacji MS Teams/Zoom, a także asynchronicznego z wykorzystaniem e-learningowych materiałów dydaktycznych.
Zgodnie z Regulaminem Konkursu ABM 20% słuchaczy mogą stanowić pracownicy Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, którzy pozytywnie przejdą proces rekrutacji.
Studia kierowane są do osób, które spełniają warunki określone Regulaminem rekrutacji i przyjęcia na studia (załącznik poniżej).
Grupę docelową stanowią osoby, które:
Sprawdź, czy spełniasz warunki rekrutacji i przyjęcia na studia:
Regulamin rekrutacji i przyjęcia na studia – kliknij tutaj
Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia podyplomowe rejestrują się za pomocą formularza elektronicznego dostępnego na stronie internetowej kierunku i załączają następujące dokumenty:
Pobierz wzór formularza CV – kliknij tutaj
Uwaga!
Prosimy nie załączać własnego formularza CV, tylko formularz powyżej.
Formularz musi być podpisany i wypełniony w języku polskim.
Prosimy o uzupełnienie wszystkich dat, tam gdzie zostało to wskazane (np. daty dotyczące zatrudnienia). W przypadku trwającego zatrudnienia należy wpisać w datę końcową "obecnie".
Po dokonaniu rejestracji elektronicznej kandydaci są zobowiązani wydrukować otrzymane drogą mailową oświadczenie i odesłać je pocztą tradycyjną lub dostarczyć w ciągu 7 dni do Centrum Studiów Podyplomowych i Kształcenia Ustawicznego, przy ul. Fredry 10 w Poznaniu, pok. 003-004.
Uwaga!
Dysponujemy jedynie 30 miejscami.
Wszystkie zarejestrowane osoby, które poprawnie wypełniły dokumenty zostaną zaproszone na rozmowę rekrutacyjną.
Zobacz również - zakładka: WAŻNE DATY
Osoby, które poprawnie dokonały rejestracji w systemie i spełniają warunki formalne zostaną zaproszone do udziału w rozmowie kwalifikacyjnej, która odbędzie się zdalnie na Microsoft Teams w wybranych dniachw okresie 16-25 czerwca 2025 r. O godzinie rozmowy zostaną Państwo poinformowani po zakończeniu procesu rekrutacji.
Podczas rozmowy kwalifikacyjnej sprawdzane są zainteresowania kandydata zgodne z programem studiów, omawiane jest doświadczenie zawodowe kandydata oraz sprawdzana jest znajomość języka angielskiego (min. w stopniu komunikatywnym – B2).
Uwaga!
W przypadku uzyskania równej liczby punktów przez kandydatów w postępowaniu kwalifikacyjnym, przy ograniczonej liczbie miejsc, o przyjęciu na daną edycję studiów podyplomowych decyduje kolejność zgłoszeń, a także kryteria premiujące, takie jak udział w stażach międzynarodowych, posiadane certyfikaty językowe, czy stopień lub tytuł naukowy. Informacje te są zbierane i oceniane podczas rozmowy rekrutacyjnej przez komisję kwalifikacyjną.
PROTOKÓŁ REKRUTACYJNY – kliknij tutaj
Łączna liczba zajęć dydaktycznych, to 502 godziny, w tym 118 godz. e-learningu oraz 62 punkty ECTS.
Studia realizowane są w nowoczesnym blended learningu, który cechuje się dużą skutecznością, ponieważ pozwala na elastyczny sposób budowania szkolenia z uwzględnieniem celów, tematyki i specyfiki branży oraz grupy uczestników. Zaletą b-learningu jest możliwość stosowania zdalnych, jak i bezpośrednich form aktywizacji słuchaczy oraz wspólnej pracy on-line nauczyciela i słuchaczy.
Program został zaprojektowany w sposób nowoczesny, modułowy i obejmuje 6 obszarów tematycznych:
Zajęcia prowadzone są w języku polskim i angielskim (przedmioty zaznaczone na pomarańczowo w programie).
Informacje szczegółowe:
Program studiów – kliknij tutaj
Efekty uczenia się – kliknij tutaj
Uwaga!
Słuchacz uczestniczący w Studiach podyplomowych na kierunku "Master of Business Administration (MBA) w systemie ochrony zdrowia z elementami badań klinicznych" zwolniony jest z odpłatności za studia.
Jednakże w przypadku zaprzestania studiowania spowodowanego rezygnacją lub skreśleniem z listy słuchaczy studiów podyplomowych Słuchacz jest zobowiązany uregulować wszelkie płatności i zobowiązania wobec Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Wzór umowy podpisywanej ze słuchaczem po przyjęciu na studia – kliknij tutaj
Prosimy o zapoznanie się z treścią umowy.
II edycja studiów
04-10-2025 r. do 14-02-2027 r. (okres obejmujący zajęcia - szczegółowy harmonogram zjazdów zostanie podany przed rozpoczęciem rekrutacji)
Ważne daty
12 maja 2025 r., godz. 12:00 – początek rekrutacji
18 maja 2025 r., godz. 24:00 – koniec rekrutacji
Dysponujemy łącznie 100 miejscami - 70 na liście podstawowej oraz 30 na liście rezerwowej. Z grupy zapisanych osób zostanie wyłonionych 30 słuchaczy. Po zakończeniu naboru na listę podstawową rozpoczniemy zapisy na listę rezerwową. Jesli termin rekrutacji zakończy sie po godz. 15:00, zapisy na listę rezerwową rozpoczniemy w następnym dniu roboczym o godz. 9:00. Rekrutacja może zakończyć się wcześniej po wypełnieniu limitu miejsc.
I ETAP REKRUTACJI
19 maja 2025 r. - 8 czerwca 2025 r. - weryfikacja formalna dokumentów złożonych przez kandydatów
9 czerwca 2025 r., godz. 12:00 - lista uczestników zakwalifikowanych do II etapu rekrutacji - rozmów rekrutacyjnych
II ETAP REKRUTACJI
16, 17, 18, 24 oraz 25 czerwca 2025 r. – rozmowy kwalifikacyjne (prowadzone w sposób zdalny na MS Teams; godzina zostanie podana po zamknięciu listy rekrutacyjnej)
2 lipca 2025 r., godz. 12:00 – ogłoszenie wyników rekrutacji (informacja zostanie przesłana drogą mailową)
REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA (jesli grupa nie zopstanie zebrana w rekrutacji podstawowej)
3 lipca 2025 r., godz. 12:00 - lista uczestników wyznaczonych z listy rezerwowej i zakwalifikowanych do rozmów rekrutacyjnych
1-14 lipca 2025 r. – rozmowy kwalifikacyjne (prowadzone w sposób zdalny na MS Teams; godzina i data zostanie podana po zamknięciu listy rekrutacyjnej)
15 lipca 2025 r. - wyniki egzaminu i lista osób zakwalifikowanych z listy rezerwowej
Wszelkie informacje dotyczące procesu rekrutacji, wyników postępowania kwalifikacyjnego otrzymają Państwo drogą elektroniczną na wskazany adres mailowy w toku rekrutacji.
Zapraszamy i życzymy powodzenia!
II EDYCJA
Harmonogram zjazdów zostanie podany przed rozpoczęciem rekrutacji.
I EDYCJA
Pobierz harmonogram - kliknij tutaj
Zajęcia poprowadzi renomowana kadra wykładowców akademickich Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu oraz praktycy biznesu, w tym ekonomiści, klinicyści, prawnicy, psycholodzy zarządzania, trenerzy wystąpień publicznych, specjaliści zdrowia publicznego i międzynarodowego oraz eksperci w zakresie badań klinicznych i medycznych baz danych. Zajęcia poprowadzą również wykładowcy z Uniwersytetu Cattolica del Sacro Cuore w Rzymie we Włoszech.
Zajęcia poprowadzą, m.in.:
prof. dr hab. Monika Urbaniak, kierownik merytoryczny studiów
dr Edyta Cudak-Kasprzak, kierownik organizacyjny studiów
dott. Federica Morandi, Uniwersytet Cattolica del Sacro Cuore w Rzymie
dr hab. Justyna Rój, prof. UEP
Zajęcia będą prowadzone w Centrum Biologii Medycznej, przy ul. Rokietnickiej 8 w Poznaniu.
Fotorelacja z Inauguracji zajęć w ramach I edycji studiów - 16/03/2024 r.
Prof. dr hab. Ewa Wender-Ożegowska, Prorektor ds. Szkoły Doktorskiej i Kształcenia Podyplomowego wita uczestników inauguracji.
Prof. dr hab. n. prawnych Monika Urbaniak, kierownik studiów wita zebranych gości i uczestników I edycji studiów.
W inauguracji uczestniczyła zdalnie również prof. Federica Morandi z Uniwersytetu Cattolica del Sacro Cuore w Rzymie, z którym wspólnie będą realizowane studia.
Uczestników spotkania powitał również prof. dr hab. n. med. Michał Nowicki, Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą.
Wykład inauguracyjny wygłosił dr hab. Grzegorz Juszczyk z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.