Powrót do listy kierunków

Zrozumieć demencję - niefarmakologiczne możliwości oddziaływania

Szanowni Państwo,

 

Zapraszamy do udziału w dwusemestralnych studiach podyplomowych 

"Zrozumieć demencję - niefarmakologiczne możliwości oddziaływania  edycja 1"

 

Rozpoczęliśmy rekrutację na 1 edycję  

Pierwszy zjazd planowany jest na 22-23 listopada 2025 r. 

 

Serdecznie zapraszamy 

 


Demencja jest jednym z największych wyzwań dla opieki zdrowotnej i społecznej. Zasady postępowania z osobami żyjącymi z demencją muszą znać wszyscy sprawujący opiekę nad tymi chorymi – zarówno opiekunowie formalni, jak i nieformalni, ale także profesjonaliści współpracujący w tworzeniu opieki.

Celem studiów jest przygotowanie do opieki nad chorymi z demencją w środowisku i w instytucji.


 

 

PROFIL KANDYDATA

Ukończone studia wyższe co najmniej na poziomie licencjackim.

Studia są przeznaczone dla opiekunów profesjonalnych (takich jak opiekunowie medyczni, pielęgniarki, fizjoterapeuci, terapeuci zajęciowi), których praca koncentruje się na osobach żyjących z demencją. Mogą z nich także skorzystać inni – z jednej strony organizatorzy opieki nad takimi osobami (np. osoby zarządzające placówkami opieki lub organizacjami pozarządowymi działającymi na ich rzecz), a z drugiej – opiekunowie nieformalni (rodzinni), którzy na co dzień sprawują nad nimi opiekę.

 

 

ZASADY REKRUTACJI

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia podyplomowe w Zrozumieć demencję - niefarmakologiczne możliwości oddziaływania wypełniają formularz elektroniczny (rejestracyjny) i załączają skany poniższych dokumentów:

  • dyplom ukończenia studiów wyższych (skan);
  • dowód opłaty wpisowego w wysokości 300 zł (wpisowe podlega zaliczeniu w poczet czesnego, ale nie podlega zwrotowi w przypadku niepodjęcia studiów podyplomowych, rezygnacji na etapie rekrutacji, względnie zrezygnowania z nich w pierwszym semestrze).

PROGRAM KSZTAŁCENIA I HARMONOGRAM ZJAZDÓW

Studia trwają 2 semestry. Ramowy program studiów podyplomowych obejmuje 172 godziny realizowane w formie hybrydowej (łącznie 1050 godziny dydaktyczne, w tym 878 godz. samokształcenia). Dwa semestry obejmują 9 zjazdów. 5 zjazdów odbędzie się w formie zdalnej (sobota-niedziela), natomiast 4 zjazdy będą prowadzone w formie stacjonarnej [3 zjazdy sobota-niedziela i 1 zjazd piątek-niedziela (podział na grupy)]. 

Podczas ostatniego zjazdu zajęcia niedzielne to tylko 3-godzinne spotkanie, podczas którego odbędzie się egzamin polegający na przedstawieniu opracowanego w grupach przypadku.

Słuchacz jest zobowiązany do wzięcia udziału w 80% zajęć. Przypadki nieobecności większej liczby godzin będą rozpatrywane indywidualnie.

 

Program studiów

Harmonogram zjazdów - I edycja 

Uchwała 117/2025

 

OPŁATY I FAKTURA VAT

Opłata za udział w studiach wynosi 8.800,00 zł - płatna jednorazowo do dnia 14 listopada 2025 roku lub w dwóch równych ratach po 4.400,00 zł płatnych odpowiednio:

I rata do dnia 14 listopada 2025 roku,

- II rata do dnia 27 lutego 2026 roku.

Pracownicy UMP - rabat 10%

Płatność za studia odbywa się na indywidualne subkonto wskazane w umowie podpisywanej z każdym sluchaczem po zakończeniu rekrutacji.

Wpisowe (płatne na etapie rekrutacji): 300 zł - podlega zaliczeniu w poczet czesnego, ale nie podlega zwrotowi na etapie rekrutacji oraz w przypadku niepodjęcia studiów podyplomowych, względnie zrezygnowania z nich w pierwszym semestrze.

Opłaty wpisowego należy dokonać na konto Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu:
56 1030 1247 0000 0000 4771 8000

z dopiskiem - Studia Podyplomowe Zrozumieć demencję, ed.1, imię i nazwisko słuchacza, KSP0000168

 

Faktura VAT

Aby uzyskać Fakturę VAT, prosimy o kontakt z SEKCJĄ NALEŻNOŚCI od poniedziałku do piątku w godz. 7:15-15:15:

Tel. 61 854 62 08, - 60 51

e-mail: skk@ump.edu.pl

ZASADY WYSTAWIANIA FAKTUR - Kliknij tutaj

 

Decyzja 16/2025

NAJWAZNIEJSZE PYTANIA I DOKUMENTY

Zacznij studiować!

Zarejestruj się
Zapraszamy!

Szanowni Państwo,

Wokół każdego z nas jest wiele osób z zaburzeniami poznawczymi oraz demencją (pacjentów, podopiecznych, członków rodzin), które w coraz większym stopniu zamykają się we własnym, hermetycznym świecie. Aby mimo to móc podążać wspólnymi drogami, niezbędne jest rozumienie zachodzących procesów, a także umiejętność adekwatnej komunikacji. Przygotowaliśmy zatem dla Państwa program pierwszych w swoim rodzaju studiów podyplomowych, zbierający ekspertów i praktyków z całego kraju oraz z zagranicy. Pokażemy Państwu, że chociaż nie umiemy leczyć demencji, mamy wiele możliwości niefarmakologicznych, aby osoby żyjące z tą chorobą aktywizować i utrzymywać możliwie długo w jak najlepszej sprawności. Nasze studia są w dużej części warsztatowe, nastawione na przekazanie praktycznych umiejętności.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych

 

Zespół studiów podyplomowych "Zrozumieć demencję - niefarmakologiczne możliwości oddziaływania

Kontakt

Centrum Studiów Podyplomowych i Kształcenia Ustawicznego
Coll. Maius
 
ul. Fredry 10, 61-701 Poznań,
pok. 003-004, parter
 
 
Koordynator studiów:
 
dr n. o zdr. Sylwia KROPIŃSKA
 
tel. 61 854 60 09 lub - 60 20

 

Kierownicy studiów:


Dr hab. n. o zdrowiu Sławomir TOBIS

Zakład Terapii Zajęciowej 

e-mail: stobis@ump.edu.pl

 

 

Prof. dr hab. n. med. Katarzyna WIECZOROWSKA-TOBIS

Pracownia Geriatrii Katedry i Kliniki Medycyny Paliatywnej

e-mail: tobis@ump.edu.pl

 

Copyright 2017 Uniwersytet Medyczny w Poznaniu ˙ made by 1CONNECT.